Ví­tame Vás na stránkach obce Moravský Svätý Ján

erbObec Moravský Svätý Ján je hraničnou obcou medzi Slovenskou republikou a Rakúskou republikou. Obec má v súčasnosti (k 01.01.2006) 2050 obyvateľov. Leží v juhozápadnej časti okresu Senica pri rieke Morava. Cez obec prechádza cesta 1.triedy z Malaciek do Kútov a železničná trať Bratislava-Břeclav.
Najstaršia písomná pamiatka o obci pochádza z roku 1449. V 16. storočí sa do obce prisťahovali habáni, známi výrobou keramiky. K najvýznamnejším pamiatkam patrí farský kostol Sv. Jána Krstiteľa, habánska kaplnka, kaplnka Mena Panny Márie, barokový kaštieľ.
Neďaleko obce sa nachádza štátna prírodná rezervácia Čeker - Čertova studňa, zriadená na ochranu prírodných spoločenstiev mŕtveho ramena rieky Moravy. Oblasť okolo rieky Moravy ponúka značené cyklotrasy po upravených asfaltových komunikáciách v rámci Moravskej cyklistickej cesty až do bratislavského Devína, resp. napojenie cyklotrasy do Rakúska cez pontónový most (od začiatku roku 2006 už cez betónový most). Obec je aj vyhľadávaným miestom pre ďalších rekreantov a turistov, predovšetkým športových rybárov, poľovníkov a rekreačných športovcov.

Na stránkach neustále pracujeme, aby boli stále aktuálne a plné zaujímavých informácií z diania v obci. Tak nás prosím ospravedlňte, ak niekde nenájdete požadovanú informáciu, resp. informáciu staršieho dáta.